Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

BEZPIECZNE FERIE W ŚWIETLICY CARITAS

07-02-2013, kategoria Aktualności - Porady

BEZPIECZNE FERIE W ŚWIETLICY CARITAS    Tegoroczne ferie zimowe w województwie mazowieckim dobiegły końca. Podczas ich trwania nie wszystkie dzieci miały możliwość wyjazdu na zimowiska i wolny od zajęć szkolnych czas spędzały w miejscu zamieszkania. Z myślą o nich Komenda Miejska Policji w Siedlcach przygotowała i przeprowadziła szereg spotkań profilaktyczno-edukacyjnych. Ich celem było ograniczenie liczby wypadków wśród wypoczywających uczniów oraz zapewnienie im atrakcyjnego spędzenia wolnego od nauki czasu.

    Do współpracy zaproszono pana Jerzego Chmielińskiego pracownika WORD Siedlce.

    Jedno ze spotkań odbyło się 4 lutego br. na terenie Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritasu Diecezji Siedleckiej. Ważnym punktem programu była rozmowa profilaktyczna z dziećmi, którą przeprowadził funkcjonariusz WRD KMP w Siedlcach. Policjant poruszył szereg tematów związanych z bezpieczeństwem podczas zimowych zabaw na lodzie i śniegu. Opowiadał też, jak właściwie zachować bezpieczeństwo w domu, na podwórku i na ulicy. Każdy z uczestników spotkania mógł również spróbować swych sił na symulatorze jazdy skuterem.

    Wśród atrakcji przygotowanych dla podopiecznych świetlicy znalazły się konkursy dotyczące bezpieczeństwa, które przygotował i przeprowadził Jerzy Chmieliński. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez WORD Siedlce.

    Na zakończenie, uczestnicy otrzymali od organizatorów upominki, które będą nie tylko pamiątką tego spotkania, ale także sposobem na pamiętanie o zasadach bezpieczeństwa.


Fotorelacja ze spotkania
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze