Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie powiatu łosickiego.

18-12-2012, kategoria Aktualności - Porady

Debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie powiatu łosickiego    17 grudnia br. w Łosickim Domu Kultury odbyła się społeczna debata dotycząca stanu bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu łosickiego. W debacie uczestniczyli:
   - Jacek Kozłowski, Wojewoda Mazowiecki,
   - mł. insp. Rafał Batkowski, Komendant Mazowiecki Policji,
   - Czesław Giziński, Starosta Łosicki,
   - Janusz Kobyliński, Burmistrz Miasta i Gminy Łosice,
   - przedstawiciele różnych grup społecznych, instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i młodzież szkół ponadgimnazjalnych.

    Komendant Mazowiecki Policji, mł. insp. Rafał Batkowski, krótko przedstawił najczęściej występujące zagrożenia na terenie województwa mazowieckiego, rolę służb mundurowych i samorządowych w zapewnieniu obywatelom poczucia bezpieczeństwa. Wojewoda Mazowiecki, Jacek Kozłowski, w swoim wystąpieniu podkreślił, że aby poznać zagrożenia na danym terenie, należy wsłuchać się w głos mieszkańców. Stąd, powiedział Wojewoda, dzisiejsza debata, podczas której chcemy poznać problemy dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców powiatu łosickiego.

    Oceny stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu dokonał mł. insp. Dariusz Borkowski, Komendant Powiatowy Policji w Łosicach. Po wystąpieniu Komendanta Policji w Łosicach, głos oddano zgromadzonym licznie mieszkańcom powiatu. Dyskusję zdominowały problemy z zapewnieniem bezpieczeństwa na drodze krajowej Nr 19 oraz bezpieczeństwo dzieci na przejściu dla pieszych w rejonie szkoły przy ulicy Bialskiej.

    Po debacie społecznej Dyrektor WORD Siedlce, Jacek Kobyliński, omówił realizację założeń Gambitu Mazowieckiego na poziomie powiatu, gminy i szkoły. Szczególną uwagę zwrócił na rolę samorządu powiatowego i gminnego w poprawie bezpieczeństwa na drogach oraz edukacji dzieci i dorosłych.

    Każde działanie prewencyjne, edukacyjne czy kontrolne może ocalić czyjeś życie, zdrowie, czyjąś przyszłość, powiedział Jacek Kobyliński.


Fotorelacja z przebiegu debaty.
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze