Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Wordowskie Mikołajki pt. "Widoczny Przedszkolak"

14-12-2012, kategoria Aktualności - Porady

Wordowskie Mikołajki pt. "Widoczny Przedszkolak"    Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach, przy wsparciu Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym w Warszawie, w 6 grudnia 2012 r. odwiedził dziesięć przedszkoli w Suwałkach.

    W rolę Świętego Mikołaja wcielił się Łukasz Nadzieja, który z Głównym Specjalistą ds. brd, Aleksandrem Czuper, sprawdzali wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię w miejscach nieoznakowanych, na przejściach bez sygnalizacji świetlnej i z sygnalizacją świetlną. Dzieci chwaliły się wiedzą, recytując wierszyki na ten temat. Mikołaj za znajomość zasad chwalił dzieci. Zwrócił uwagę, że idąc na wycieczki w grupach będą lepiej widoczni dla kierowców, jeżeli będą mieli na sobie kamizelki odblaskowe. Święty Mikołaj wręczył 20-osobowej grupie oraz trzem opiekunom w odwiedzanych przedszkolach kamizelki odblaskowe, które były natychmiast przez dzieci i wychowawczynie przymierzane. W tym dniu szczególnie się one przydały, ponieważ o godz. 1300 dzieci z przedszkoli suwalskich miały pójść na spotkanie ze Świętym Mikołajem i Prezydentem Miasta Suwałk w Parku Konstytucji 3 Maja. Idąc ulicami, ubrani w kamizelki, wyróżniali się wśród pieszych i uczestników spotkania. Panie wychowawczynie zachęcały Św. Mikołaja, by taką akcję uzupełniającą w kamizelki odblaskowe przedszkolaków powtórzyć w najbliższym 2013 roku. "Widoczny Przedszkolak" to bezpieczniejsze zajęcia w terenie – mówiły. Film – www.tvs24.pl

    W tym dniu Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach odwiedził tradycyjnie Mikołajkowy Autobus Radia 5, który zbierał pieniądze i prezenty dla dzieci potrzebujących trzech świetlic: Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci ,,Przystań”, Świetlicy Spółdzielni Socjalnej "Perspektywa", Świetlicy Środowiskowej Fundacji Źródło.

    Rolę gospodarza pełnił Zastępca dyrektora, Ignacy Jasionowski, który oprócz upominków, słodyczy przekazał kamizelki odblaskowe Św. Mikołajowi i Elfom, którzy bezpieczniej mogli podróżować i docierać do darczyńców.

Opracował:
Aleksander Czuper
Główny specjalista ds. BRD


Fotorelacja z przebiegu Imprezy.
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze