Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Mława: TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

14-12-2012, kategoria Aktualności - Porady

Mława: TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM     Znamy laureatów Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji o miano najlepszego zawodnika stanęło 180 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu mławskiego. Gościem turnieju był mł. insp. Marek Świszcz, Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz przedstawiciel Marszałka Województwa Mazowieckiego - Andrzej Kamasa.

    Turniej, zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Mławie, Starostwo Powiatowe w Mławie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie oraz Urząd Marszałkowski, odbył się w środę, 12 grudnia na Mławskiej Hali Sportowej. Rywalizowało 36 drużyn w kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja - dziewczęta i chłopcy. Zawodnicy musieli zmierzyć się z trudnym torem przeszkód oraz testem wiedzy, złożonym z 18 pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego.
    Przejazd na torze oceniali m.in. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mławie, przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie oraz Inspekcji Transportu Drogowego.

    Organizatorzy przygotowali dla uczestników turnieju niespodzianki. Zawodnicy w przerwie turnieju mogli skorzystać ze specjalnego symulatora jazdy na skuterze i poczuć się jak prawdziwi kierowcy. Obejrzeli również spektakl pt. „Bezpieczne przygody Tomka”, w wykonaniu grupy teatralnej „Na jeden raz” ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie - laureatów nagrody głównej w Konkursie Małych Form Teatralnych pt. „W blaski odblasku”.

    Na uczestników turnieju czekały atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie. Wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju otrzymali specjalne zestawy, służące do bezpiecznej jazdy na rowerze.Fotorelacja z przebiegu Turnieju.Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze