Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Uroczystość podsumowania działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci na drodze w Zespole Szkół w Łysowie

27-11-2012, kategoria Aktualności - Porady

Uroczystość podsumowania działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci na drodze w Zespole Szkół w Łysowie    Co roku społeczność Zespołu Szkół w Łysowie w listopadzie organizuje dzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym roku uroczystość odbyła się 26 listopada. Jak poinformował nas dyrektor placówki, hasłem prowadzonych od początku roku szkolnego działań było „Rowerem bezpiecznie do celu”.

    Prowadzone zajęcia skupiały się wokół wiodącego tematu, nauczyciele przekazywali wiedzę dotyczącą zasad poruszania się po drodze rowerem, przekonywali do zakładania kamizelek, właściwego wyposażenia roweru, w tym również w elementy odblaskowe. Młodsze dzieci uczyły się wierszy i piosenek, uczestniczyły w konkursie plastycznym. Maluchy przygotowały i zaprezentowały na forum całej szkoły program artystyczny.

    Gimnazjaliści poszukiwali informacji na temat przepisów dotyczących rowerzystów, przygotowali w formie prezentacji krótki test, który przeprowadzili na uroczystym apelu.

    Na apel zostali zaproszeni: Jacek Kobyliński, dyrektor WORD Siedlce, Jerzy Chmieliński specjalista ds. BRD WORD Siedlce. Pan Jacek Kobyliński, podczas pogadanki, zwrócił szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozsądek podczas uczestnictwa w ruchu drogowym i ogromne znaczenie noszenia kamizelek i elementów odblaskowych. Pogratulował nauczycielom i podziękował za ogromne zaangażowanie w działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym.

    Pan Jerzy Chmieliński zaprezentował film „Bezpiecznie do szkoły”, który dzieci obejrzały z zainteresowaniem.

Na zakończenie odbyło się podsumowanie konkursów szkolnych: plastycznego dla klas 0-III i teoretycznego dla klas IV-VI i gimnazjum.

    Nagrody dla zwycięzców ufundował WORD Siedlce, a wręczył sam pan dyrektor.


Fotorelacja z przebiegu imprezy.

Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze