Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Wizyta w Szkole Podstawowej nr 1 w Łochowie

25-11-2012, kategoria Aktualności

Wizyta w Szkole Podstawowej nr 1 w Łochowie    „Bądź bezpieczny na drodze” to hasło przewodnie spotkania pracowników WORD Siedlce z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Łochowie w powiecie węgrowskim.

    Szkoła Podstawowa nr 1 w Łochowie mieści się w pobliżu przejazdu kolejowego na trasie Warszawa-Białystok. Wielu uczniów, by dotrzeć do szkoły, musi pokonać tę trudną przeszkodę na drodze, dlatego tak ważne jest utrwalanie wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego.

    Zajęcia odbyły się dwóch grupach: pierwsza grupa klasy I-III, druga klasy IV-VI (łącznie w spotkaniu uczestniczyło 250 uczniów).

    Najmłodszym przypomnieliśmy zasady ruchu pieszych, ze szczególnym uwzględnieniem zasad przechodzenia przez jezdnię, obowiązku jazdy w fotelikach jako pasażerowie oraz obowiązku noszenia elementów odblaskowych w warunkach złej widoczności. Widoczność niechronionych użytkowników dróg jest ważna szczególnie jesienią, gdy wcześnie zapada zmierzch, pada deszcz, tworzy się mgła, co stwarza większe niebezpieczeństwo.

    Z uczniami klas IV-VI, oprócz przepisów dotyczących pieszych, omówiliśmy zasady poruszania się rowerzystów. Zwróciliśmy też uwagę na niebezpieczne zachowania i skutki nieodpowiedzialności na przejeździe kolejowym.

    Wszyscy uczniowie otrzymali rękawy odblaskowe, by poruszając się po zmroku, byli widoczni, a tym samym bezpieczniejsi.

Fotorelacja ze spotkania.Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze