Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Pancerniki za foteliki

19-11-2012, kategoria Aktualności - Porady

Pancerniki za foteliki    Przerażający obraz ignorancji przepisów ruchu drogowego zastali policjanci podczas kontroli drogowych pod wybranymi sokołowskimi szkołami. Zastawiane drogi pożarowe, pozostawienie pojazdów w miejscach niedozwolonych oraz przewożenie dzieci bez fotelików i zapiętych pasów. Na szczęście, dużo było i takich przypadków, gdzie dzieci były przewożone prawidłowo. Nagrodą dla przestrzegających przepisów dzieci były specjalne pluszowe Pancerniki.

    Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci sokołowskiej drogówki przystąpili do akcji „Bezpieczne foteliki”. Akcja skierowana jest głównie do dzieci i ma służyć ich bezpieczeństwu. Niestety, ciągle dużo dzieci jeździ nie w fotelikach i bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Aby walczyć z tymi uchybieniami, przez najbliższe tygodnie, kilka dni w tygodniu, możemy się spodziewać zwiększonych kontroli przy szkołach i przedszkolach. Na początku osoby łamiące przepisy będą pouczane, a następnie, jak to nie pomoże, karane mandatami.

    Policjanci będą też nagradzać dzieci, które jeżdżą prawidłowo. Dzieci te otrzymają od policjantów pluszowego Pancernika.

    W poniedziałek, 19 listopada br., taką akcję przeprowadzono pod dwoma szkołami podstawowymi. Dzieci, które były przewożone prawidłowo, otrzymywały maskotki. Niestety dużo było takich przypadków, że dzieci i rodzice jechali bez zapiętych pasów. Samochody, którymi przywożono dzieci, pozostawiane były w miejscach niedozwolonych. Często nawet blokowały drogę pożarową. Dziwi zatem bezmyślność rodziców, którzy dla swojej wygody nie dbają o bezpieczeństwo najmłodszych.

    W ciągu najbliższych dni policjanci przeprowadzą takie działania pod innymi placówkami. Należy się również spodziewać, że wobec kierowców parkujących w miejscach niedozwolonych wyciągane będą konsekwencje karne. Ich samochody mogą być nawet odholowane na parking policyjny.

Opracował:
KPP Sokołów Podlaski
asp. szt. Sławomir Tomaszewski
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze