Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Sokołów Podlaski: „Widoczne Dzieciaki” w Przedszkolu nr 2

23-10-2012, kategoria Aktualności - Porady

Sokołów Podlaski: „Widoczne Dzieciaki” w Przedszkolu nr 2    Piosenki, wiersze i ciekawe scenki towarzyszyły miejskiej inauguracji kampanii "Widoczne Dzieciaki" w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Sokołowie Podlaskim. Przedszkole otrzymało kamizelki do wykorzystania podczas wycieczek i spacerów. W czasie tej inauguracji rozpoczął się również całoroczny wielomiesięczny projekt „BEZPIECZNY PRZEDZSZKOLAK – BEZPIECZNYM UCZNIEM”.

    Kampania „Widoczne Dzieciaki” jest projektem przyczyniającym się do wzrostu bezpieczeństwa na naszych drogach, z akcentem na najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Kampania „Widoczne Dzieciaki” polega na wyrobieniu wśród dzieci nawyku chodzenia w kamizelkach odblaskowych. W ramach tej kampanii kamizelki otrzymuje szkoła lub przedszkole, a nie bezpośrednio same dzieci. Doświadczenie pokazywało, że kamizelki, które otrzymywały dzieci, trafiały do samochodów rodziców, albo były głęboko schowane w szafach. Po otrzymaniu przez szkołę czy przedszkole kamizelek, każde wyjście dzieci poza obręb placówki będzie odbywało się właśnie w kamizelkach. Dzięki temu dzieci będą bardziej widoczne, a co ca tym idzie, bezpieczne. Warto dodać, że dotychczas nie odnotowano na terenie powiatu sokołowskiego żadnego zdarzenia drogowego z udziałem pieszego w kamizelce odblaskowej.

    Przygotowując się do tej niecodziennej inauguracji, zespół wychowawców przeprowadził szereg zajęć profilaktycznych dotyczących bezpiecznej zabawy, odpowiedzialnego zachowania na drodze oraz tego, jak ważne jest noszenie odblasków o zmroku.

    Wszystkich gości uroczyście przywitała Dyrektor Przedszkola, Urszula Marcinkowska. Przedstawiła przybyłych gości: I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Sokołowie Podlaskim, kom. Maraka Żero, Kierownika Referatu Ruchu Drogowego KPP, nadkom. Zbigniewa Pilipa, Zastępcę Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim, bryg. Tomasza Wilka, przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach: Halinę Kolo i Jerzego Chmielińskiego, Dyrektorów Miejskich Przedszkoli Jolantę Krysiak, Ewę Zakrzewską i Hannę Czartoryską oraz przedstawiciele mediów. Szczególnie gorąco zostały przywitane dzieci. Pani Dyrektor podziękowała sponsorom, Firmie AXAN oraz Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Siedlcach, dzięki którym przedszkole otrzymało kamizelki dla dzieci.

    Po przywitaniu gości uroczyście odsłonięty został baner akcji z hasłem „Widoczne Dzieciaki”. Następnie rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu dzieci z przedszkola. Dzieci prezentowały piosenki i scenki o bezpieczeństwie.
Na zakończenie dzieci zrobiły sobie wspólne zdjęcie w nowych kamizelkach odblaskowych.

Oficer Prasowy
KPP Sokołów Podlaski
asp. szt. Sławomir Tomaszewski


Fotorelacja z przebiegu spotkania.
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze