Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Finał powiatowy w powiecie sokołowskim: Program „Bezpieczna droga do szkoły”

08-10-2012, kategoria Aktualności - Porady

Finał powiatowy w powiecie sokołowskim
Program „Bezpieczna droga do szkoły”
pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika    5 października br. w powiecie sokołowskim odbył się finał programu „Bezpieczna droga do szkoły". Podobnie, jak w poprzednich edycjach, konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i I-II gimnazjów. Uczniowie szkół z 9 gmin w powiecie otrzymali podręczniki „Moje pierwsze prawo jazdy - karta rowerowa". Komisje gminne wyłoniły po 20 reprezentantów - (5 dziewcząt i 5 chłopców szkół podstawowych oraz 5 dziewcząt i 5 chłopców gimnazjów) do finału powiatowego.

    Tegorocznych zawodników gościnnie przyjął Zespół Oświatowy w Bielanach. W przygotowanie imprezy zaangażowało się wiele instytucji działających na terenie powiatu - Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa Policji, Kuratorium Oświaty Delegatura Siedlce, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, WORD Siedlce, Wójt Gminy Bielany, i pracownicy szkoły, która gościła drużyny z powiatu.

    W I części zawodnicy rozwiązywali testy, a następnie po 10 osób z każdej grupy, które uzyskały najlepsze wyniki, przystąpiło do pokonywania toru przeszkód składającego się ze slalomu, żmijki, korytarza z desek i przewozu przedmiotu na uwięzi.

    Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał sztab ludzi. Podczas, gdy komisja skrupulatnie zliczała wyniki uczestnicy mogli obejrzeć pokaz, który przygotowali strażacy, można było również, pod okiem ratownika, poćwiczyć resuscytację, obejrzeć sprzęt ratownictwa wodnego.

    Uczniowie goszczącej nas szkoły przygotowali część artystyczną, podczas której wystąpił szkolny chór oraz drużyna sportowa prezentująca pokaz gimnastyki artystycznej.

    Na zakończenie Dariusz Napiórkowski - Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach, Józef Panasz - przedstawiciel Starostwa Powiatu Sokołowskiego i Jacek Kobyliński - dyrektor WORD Siedlce podsumowali realizację zadania, podkreślając ogromny wkład pracy wszystkich przedstawicieli instytucji zaangażowanych, a szczególnie pana dyrektora oraz pracowników szkoły, która zgodziła się gościć młodzież z całego powiatu, w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu. Podziękowali wszystkim zaangażowanym w uatrakcyjnienie dzieciom imprezy. Mówcy wyrazili nadzieję, że realizacja programu „Bezpieczna droga do szkoły", przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach powiatu, a dzięki pakietom rowerzysty wyposażonym także w elementy odblaskowe, które otrzymał każdy uczestnik, nasze dzieci będą widoczne.

    Najmilszym jednak momentem było podanie wyników i wręczenie nagród, szczególnie, że były one bardzo atrakcyjne (za I miejsce w każdej kategorii zawodnicy otrzymywali rowery, za II kamery cyfrowe, a za III MP 4). A oto wyniki:


W kategorii dziewczęta - szkoły podstawowe

I miejsce - Julia Kraska, miasto Sokołów Podl.
II miejsce - Adrianna Tomczuk, miasto Sokołów Podl.
III miejsce - Julia Karakula, miasto Sokołów Podl.


W kategorii chłopcy - szkoły podstawowe

I miejsce - Tomasz Burzyński, miasto Sokołów Podl.
II miejsce - Paweł Makolewski, gmina Bielany
III miejsce - Rafał Pawelec, miasto Sokołów Podl.


W kategorii dziewczęta - gimnazja

I miejsce - Olga Kożuchowska, gmina Bielany
II miejsce - Natalia Flisiuk, miasto Sokołów Podl.
III miejsce - Ewelina Florczuk, gmina Sterdyń


W kategorii chłopcy - gimnazja

I miejsce - Adrian Grabowski, gmina Kosów Lacki
II miejsce - Krystian Kulikowski, gmina Sterdyń
III miejsce - Patryk Skóra, miasto Sokołów Podl.


Fotorelacja z przebiegu imprezy


Uroczyste otwarcie finału.


Zawodnicy podczas rozwiązywania testów.


Zmagania na torze przeszkód.


Prezentacja wozu strażackiego.


Wręczanie pakietów rowerzysty.


Nagrodzeni uczniowie z gimnazjum.

Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze