Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Szkoły z całej Polski mogą zgłosić się po bezpłatne pakiety edukacyjne

02-10-2012, kategoria Aktualności - Porady

Szkoły z całej Polski mogą zgłosić się
po bezpłatne pakiety edukacyjne    Rusza 13. edycja międzynarodowego programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. Renault Polska ufunduje szkołom podstawowym 2000 pakietów edukacyjnych „Droga i Ja”. Materiały posłużą edukacji dzieci na rzecz bezpiecznego i ekologicznego poruszania się w ruchu drogowym.

    Pakiety edukacyjne „Droga i Ja” to kompleksowe materiały dydaktyczne przeznaczone dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych. Zostały przygotowane przez międzynarodowych ekspertów i dydaktyków, specjalnie dla programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. Inicjatywa jest realizowana od 2000 roku w 35 państwach świata i dotarła już do ponad 12 milionów dzieci. Na potrzeby tegorocznej 13. edycji, Renault Polska wyprodukuje 2 tys. pakietów, z których będzie mogło skorzystać aż 48 tys. uczniów.

    Jeden pakiet „Droga i Ja” składa się z 24 zeszytów ćwiczeń i testów dla uczniów, kart metodycznych dla nauczyciela oraz plakatu edukacyjnego. Materiały zostały podzielone na dwie grupy wiekowe: 6-9 i 10-12 lat, a także dwa zakresy tematyczne. Część „Bezpieczeństwo dla wszystkich” dotyczy zagadnień związanych z bezpiecznym poruszaniem się w ruchu drogowym, a część „Mobilność dla wszystkich” omawia sposoby ekologicznego przemieszczania.

    Każda szkoła podstawowa w kraju może zgłosić się po te bezpłatne pakiety. Aby je otrzymać, wystarczy do 14 października 2012 wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy, umieszczony na stronie internetowej programu www.bezpieczenstwo.renault.pl. Pakiety zostaną przyznane co dziesiątej szkole według kolejności nadsyłanych zgłoszeń, aż do wyczerpania się puli.

    - Program edukacyjny Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” wykorzystuje innowacyjne narzędzia edukacyjne, które mają nie tylko pomagać nauczycielowi w prowadzeniu lekcji, ale przede wszystkim w atrakcyjny dla dzieci sposób wykształcić w nich właściwe zachowania w ruchu drogowym – mówi Agata Szczech, Dyrektor Public Relations Renault Polska. – Do dzisiaj z naszej akcji skorzystało już w Polsce prawie 760 tys. uczniów. Zachęcamy do udziału kolejne szkoły! Dzieci nadal są ofiarami wypadków na polskich drogach, a właściwa edukacja od najmłodszych lat może to zmienić – przekonuje Agata Szczech.

    Tegoroczna, 13.edycja programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” potrwa do końca roku szkolnego 2012/2013. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na polskich drogach oraz promocja zrównoważonego transportu. Udział w inicjatywie jest całkowicie bezpłatny, a szkoły mają pełną dowolność z jakich elementów akcji zamierzają skorzystać. Oprócz pakietów „Droga i Ja”, mogą użyć umieszczonego na www.bezpieczenstwo.renault.pl interaktywnego E-Learningu, założyć Szkolny Klub Bezpieczeństwa, który będzie prowadził działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w społeczności lokalnej lub wziąć udział w ogólnopolskim konkursie „Twój pomysł, Twoja inicjatywa” – nagrodą główną będzie kilkudniowy wyjazd dla całej grupy do Francji.


*  *  *


    Program edukacyjny Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” to jedna z najstarszych, największych i najpoważniejszych inicjatyw dla dzieci na świecie, na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ekologicznego przemieszczania się. Do podstawowych elementów programu należą pakiety edukacyjne „Droga i Ja”, E-Learning, konkurs „Twój Pomysł, Twoja Inicjatywa” oraz Szkolne Kluby Bezpieczeństwa. Akcję wspierają Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komenda Główna Policji oraz Instytut Transportu Samochodowego. Program ma charakter międzynarodowy i jest realizowany od 2000 roku w 35 państwach na świecie. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 12 milionów dzieci, z czego przeszło 756 500 uczniów z 3400 szkół podstawowych w Polsce. W październiku 2012 rusza 13. edycja programu 2012/2013. Szczegóły znajdują się na stronie www.bezpieczenstwo.renault.pl.
Koncern Renault wspiera światową „Dekadę BRD 2011-2020”.


Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze