Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Dzień Bezpieczeństwa na drodze w Szkole Podstawowej w Iganiach

25-09-2012, kategoria Aktualności - Porady

Dzień Bezpieczeństwa na drodze w Szkole Podstawowej w Iganiach    Szkoły w rejonie siedleckim bardzo poważnie traktują przygotowanie uczniów do uczestnictwa w ruchu drogowym, o czym świadczą ich działania. 24 września br. pracownicy WORD Siedlce, siedleccy policjanci i przedstawicielka PKP Siedlce zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Iganiach, leżącej przy drodze krajowej A2, na której wzmożony ruch pojazdów stwarza szczególne niebezpieczeństwo. Nauczyciele tej placówki mają świadomość zagrożeń, dlatego starają się dobrze przygotować uczniów do odpowiedzialnego zachowania na drodze, szczególnie dzieci klas I-III.

    Już od pierwszych dni września na zajęciach, jak co roku, dzieci poznawały przepisy drogowe, wykonywały samodzielnie gazetki, znaki, przygotowywały inscenizacje tematyczne, uczestniczyły w konkursie plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły”. W dniu 24 września nastąpiło uroczyste podsumowanie działań z udziałem zaproszonych gości.

    Uczniowie klas 0-III ze swoimi wychowawcami zgromadzili się przed szkołą wyposażeni w różne elementy i hasła, pani dyrektor zapoznała z zadaniami dla poszczególnych grup.

    Dzieci odbyły praktyczną lekcję przechodzenia przez jezdnię, w czym pomagała pani policjantka i pan STOPEK. Później zgromadziły się na chodniku przy drodze, by zaakcentować swoją obecność i przypomnieć, że jest to odcinek trasy w rejonie szkoły. Pozdrawiały kierowców machając przygotowanymi kolorowymi znakami. Ponieważ dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Iganiach na swej drodze do i ze szkoły pokonują przejazdy kolejowe, pani Barbara Siedlanowska opowiedziała o zagrożeniach i zasadach przekraczania przejazdów kolejowych.

    Po tej praktycznej lekcji klasa II przedstawiła ciekawą inscenizację związaną z tematyką dnia. Na zakończenie dnia najmłodsi otrzymali od WORD Siedlce odblaskowe szelki i misie.

Potem odbyliśmy spotkanie z grupą klas IV-VI, a następnie z gimnazjalistami.

    Myślę, że tak ciekawie zorganizowane zajęcia pozostaną w pamięci uczestników na długo, a zdobyta w ten sposób wiedza i umiejętności przyczynią się do bezpiecznego zachowania uczniów tej szkoły na drogach nie tylko w rejonie szkoły.

Pamiątkowe zdjęcie z maluchami.


Inscenizacja w wykonaniu klasy II.


Maluchy gotowe do wyjścia na drogę.


Dzieci pozdrawiają kierowców.


Przechodzenie przez jezdnię.

Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze