Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

XIII Mazowiecki Samochodowy Rajd Turystyczny Carsed 2012 Siedlce-Mrozy

18-09-2012, kategoria Aktualności - Porady

XIII Mazowiecki Samochodowy Rajd Turystyczny Carsed 2012 Siedlce-Mrozy    16 września br. kolejny raz odbył się rajd samochodowy po pięknej ziemi mazowieckiej, którego organizatorami byli: Oddział PTTK „Podlasie” Siedlcach, „Tygodnik Siedlecki” oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach. W tym roku trasa wiodła przez dwa powiaty: siedlecki oraz miński i kończyła się w Mrozach w powiecie Mińsk Mazowiecki.

Celem imprezy było:

  • Rozwijanie wśród kierowców umiejętności jazdy nawigacyjnej.
  • Doskonalenie kultury jazdy, poznawanie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego i pogłębianie znajomości Kodeksu drogowego.
  • Poznawanie walorów krajoznawczych oraz piękna Ziemi Siedleckiej i Mińskiej.
  • Prezentacja samochodów.
  • Umacnianie więzi między dealerem i klientami.
  • Promocja „Tygodnika Siedleckiego”.
  • Promocja zdrowia i trzeźwego stylu życia.
  • Promocja turystyki rodzinnej.

    Rajd zorganizowano przy pomocy środków finansowych Starostwa Siedleckiego, Starostwa Mińskiego, Prezydenta Miasta Siedlce i Wójta Gminy Mrozy.

    W organizację imprezy włączyli się: CARSED Volkswagen Group Polska, Starostwo Powiatowe w Siedlcach, Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim, Prezydent Miasta Siedlce, Wójt Gminy Mrozy, Komenda Miejska Policji w Siedlcach, Fundacja dla Dzieci Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych, MaxFilm „NoveKino” Siedlce, Klub Turystyki Motorowej „Migacz” O/PTTK w Siedlcach, Stowarzyszenie FreeMotorBikers Siedlce.

    Uroczystego rozpoczęcia rajdu dokonano na placu przy NovymKinie w Siedlcach, błogosławieństwa udzielił kapelan PTTK ks. dr Jerzy Grochowski, życząc wszystkim uczestnikom bezpiecznej jazdy i niezapomnianych wrażeń.

    50 załóg przystąpiło do pierwszego zadania przygotowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach, polegającego na przejeździe sprawnościowego toru przeszkód, w tej konkurencji liczył się bezbłędny przejazd i najlepszy czas. Na starcie stanęły różne marki samochodów, od najnowszych po humorystycznie udekorowanego malucha.

    Po próbie sprawnościowej załogi otrzymywały przewodniki nawigacyjne z określonymi w nich zadaniami do wykonania i wyruszały na wyznaczoną trasę. Podczas pokonywania trasy rajdu zawodnicy musieli jechać zgodnie z mapką, bezpiecznie, z zachowaniem przepisów ruchu drogowego, a także między innymi odnaleźć zabytkowe obiekty, odczytać na nich napisy, podać komu poświęcone są pomniki, wydarzenia których dotyczą, odpowiedzieć na pytania z zakresu ruchu drogowego.Za niepoprawne wykonanie komisja sędziowska przyznawała punkty karne.

    W tym roku w imprezie po raz drugi uczestniczyli motocykliści, którzy po pokonaniu konkurencji sprawnościowej, zwartym, barwnym szykiem przejechali trasę rajdu.
Po przebyciu trasy wszystkie załogi spotkały się na stadionie sportowym w Mrozach, gdzie organizatorzy zapewnili uczestnikom i ich rodzinom posiłek, ciekawe konkursy z nagrodami dla dorosłych i dzieci.

    Na zakończenie podsumowano imprezę i wręczono nagrody. Za najlepszy przejazd na torze sprawnościowym zarówno motocykliści jak i załogi samochodów otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrektora WORD Siedlce, puchary otrzymały trzy zwycięskie załogi oraz najlepszy kierowca-kobieta i najlepszy pilot kobieta, fundatorami byli starosta siedlecki i wójt gminy Mrozy. Specjalne puchary prezydenta Siedlec otrzymali zwycięzcy konkursu „Znam miasto Siedlce”, a starosty mińskiego zwycięzcy konkursu „Znam powiat miński”. Komplet opon zimowych firmy Goodyear otrzymała osoba wylosowana spośród uczestników rajdu.

Najlepiej samochodowy sprawnościowy tor przeszkód pokonały załogi:

  1. Maciej Świtalski i Anna Świtalska samochodem marki Honda
  2. Artur Mróz i Agnieszka Bukowicka-Mróz samochodem marki VW Touran oraz Karol Kowalczyk i Małgorzata Kranek samochodem marki VW.

    Kolejny rajd należy zaliczyć do udanych, pogoda sprzyjała dobrej zabawie, integracji, wypoczynkowi na łonie natury, a wszystko było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli, społeczników, którzy włączyli się w organizację tegorocznej imprezy.

    Organizatorzy osiągnęli założone cele.Uroczyste otwarcie rajdu.


Ostatnie uzgodnienia przed uroczystym otwarciem.


Komisja sędziowska przygotowuje tor sprawnościowy.


Sędziowie gotowi do pracy.


Ale emocje!


Do zadania podchodzę z uśmiechem.


Na torze przewożenie piłek.
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze