Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Bezpieczne przedszkolaki - wizyta w Niepublicznym Przedszkolu „Mały Europejczyk”

18-09-2012, kategoria Aktualności - Porady

Bezpieczne przedszkolaki - wizyta w Niepublicznym Przedszkolu „Mały Europejczyk”    Edukacja z zakresu bezpieczeństwa to bardzo ważny obszar działalności. Według specjalistów z zakresu dydaktyki i wychowania, edukację należy rozpoczynać od najmłodszych lat. Pierwszymi wychowawcami są rodzice, później wspiera ich przedszkole. Bardzo odpowiedzialnie przygotowanie najmłodszych do uczestnictwa w ruchu drogowym traktuje Niepubliczne Przedszkole „Mały Europejczyk” w Siedlcach.

    Na placu zabaw urządzono tu mini-miasteczko ruchu drogowego, nauczyciele współpracują z policją siedlecką i WORD Siedlce, stąd też nasza wizyta 13.09.2012 u przedszkolaków. W formie zabawy staraliśmy się przekazać podstawowe zasady bezpiecznego zachowania. Zaskoczeni byliśmy, jak dużo takie maluchy wiedzą na temat sposobu przechodzenia przez jezdnię, konieczności zapinania pasów i jazdy w foteliku oraz znaków drogowych. Świadczy to o tym, że zarówno rodzice, jak i wychowawcy w przedszkolu bardzo poważnie traktują wychowanie najmłodszych w duchu poszanowania obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

    Maluchy przyjęły zaproszonych gości bardzo ciepło i żywo uczestniczyły w spotkaniu. Na koniec otrzymały od WORD Siedlce odblaskowe upominki.


Edyta Barycka podczas rozmowy z dziećmi.


Przygotowanie do prezentacji.


Prezentacja bezpiecznych zachowań.


Radość przedszkolaków z otrzymanych elementów odblaskowych.

Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze