Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

WORD SIEDLCE zaangażowany w akcję „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

18-09-2012, kategoria Aktualności - Porady

WORD SIEDLCE zaangażowany w akcję „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”    Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest zadaniem priorytetowym dla WORD Siedlce. Wrzesień jest miesiącem wytężonej pracy w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. W tym roku swoje działania kierujemy szczególnie do szkół na terenach wiejskich, gdzie uczniowie, aby dotrzeć do szkoły, pokonują pieszo, bądź rowerem duże odległości. Często na tej drodze przekraczają przejazdy kolejowe.

    Aby podnieść atrakcyjność i skuteczność działań profilaktycznych, mających na celu podniesienie stanu bezpieczeństwa, do współpracy, oprócz policjantów, zaprosiliśmy PKP PLK S.A. Zespół w składzie Jerzy Chmieliński z WORD Siedlce, asp. Janusz Cabaj z WRD w Siedlcach, sierż. szt. Edyta Barycka, z zespołu ds. nieletnich KMP w Siedlcach oraz Barbara Siedlanowska, PKP Siedlce, odwiedza w pierwszej kolejności te szkoły, z których uczniowie w drodze do i ze szkoły pokonują przejazdy kolejowe.

    Zespół specjalistów na spotkaniach z uczniami, wykorzystując filmy i prezentacje, promuje bezpieczne zachowanie szczególnie na drodze, zwraca uwagę na znaczenie noszenia elementów odblaskowych. Widoczność niechronionych użytkowników dróg jest ważna jesienią, gdy wcześnie zapada zmierzch, pada deszcz, tworzy się mgła, co stwarza większe niebezpieczeństwo. Podczas spotkań pani Barbara Siedlanowska, reprezentująca PKP PLK S.A., omawia bezpieczne zachowanie podczas przekraczania przejazdu kolejowego. Tam, gdzie jest to możliwe, odbywają się zajęcia praktyczne na drodze czy przejeździe kolejowym.

    Siedleccy policjanci na spotkania przywożą symulator jazdy skuterem. Symulator to przede wszystkim komputer, na którym zainstalowano program przypominający popularną grę. Dodatkowo jest on sprzężony z kierownicą i dźwignią zmiany biegów oraz hamulcem, tak jak w oryginalnym motorowerze. Każdy chętny, który chce zasiąść za kierownicą tego nietypowego jednośladu, obowiązkowo musi założyć odblaskową kamizelkę. Ma to wyrobić w nim prawidłowy nawyk dbania o własne bezpieczeństwo na drodze.

    Stworzony w tym roku zespół ludzi, którym bezpieczeństwo młodych uczestników ruchu drogowego jest bliskie sercu, z działaniami profilaktycznymi odwiedził: Zespół Szkół w Stoku Lackim, Zespół Szkół w Borkach Kosach, Szkołę Podstawową w Kotuniu, Zespół Szkół w Żelkowie Kolonii.

Po każdym spotkaniu uczestnicy otrzymują od WORD Siedlce elementy odblaskowe.


Fotorelacja z zajęć prowadzonych przez członków Zespołu w kolejnych szkołach.Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze