Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Uczniowie warszawskiej „samochodówki” w CSP w Legionowie

18-09-2012, kategoria Aktualności - Porady

Uczniowie warszawskiej „samochodówki” w CSP w Legionowie    W Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 2 w Warszawie od 1 września 2010 roku w klasach 1-3 Technikum Samochodowego realizowana jest innowacja pedagogiczna „Bezpieczeństwo ruchu drogowego w cywilizacji mobilnej”. Inicjatywie tej patronuje Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Szkoła współpracuje także z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

    Klasa BRD została utworzona w ramach realizacji zobowiązań szkoły wynikających z przystąpienia w 2009 r. do Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Podpisując ten dokument, ZSSiL Nr 2 w aktywny sposób włączył się do szerzenia wiedzy i wprowadzania dobrych praktyk z zakresu bezpieczeństwa na drogach.

    W piątek, 14 września br., uczniowie klasy pierwszej i drugiej realizujący innowację pedagogiczną „Bezpieczeństwo ruchu drogowego w cywilizacji mobilnej” po raz kolejny brali udział w zajęciach odbywających się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Dla klasy pierwszej BRD/PW było to spotkanie integracyjne.

    Tegoroczny program zajęć w CSP był bardzo interesujący. Spotkanie rozpoczął Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. dr Roman Stawicki, który powitał przybyłych gości. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wykłady połączone z prezentacją – „Centrum Szkolenia Policji na rzecz EURO 2012” oraz „Przestępstwa internetowe – wybrane aspekty”. W programie spotkania znalazły się także: prezentacja nowoczesnej strzelnicy taktycznej połączona z pokazem strzelania i zwiedzaniem, ćwiczenia z musztry indywidualnej i zespołowej, pokazy z zakresu ruchu drogowego. Bardzo interesujący był pokaz tresury psa służbowego wykonany przez nauczycieli policyjnych z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Dzięki temu pokazowi uczniowie przekonali się, jak niebezpieczny może być pies. Jednak najwięcej emocji wzbudziły ćwiczenia z udziałem samych uczniów. Po założeniu policyjnych uniformów wzięli udział w ćwiczeniach z musztry indywidualnej i zespołowej. Wykazały one, że bardzo trudno jest wykonywać polecenia przełożonego i formować szyki bez odpowiedniego przygotowania. Warto wspomnieć, że musztra indywidualna i zespołowa nie tylko uczy dyscypliny i szacunku dla dowódcy, ale także kształtuje i wzmacnia samodyscyplinę, oraz przypomina o szacunku dla munduru i służby, która nie jest pospolitym zawodem, ale wiąże się z wypełnianiem ważnej i niezbędnej z punktu widzenia jakości życia społecznego misji. Dziewięciu uczniów klasy pierwszej BRD/PW po założeniu na siebie sprzętu policyjnego mogło przekonać się na własnej skórze, jak trudna i niebezpieczna jest praca policjanta podczas zabezpieczenia imprez masowych.

    W przerwie uczniowie zostali poczęstowani przepyszną grochówką przygotowaną przez panie z Wydziału Żywnościowego CSP.

    Dziękujemy za zaproszenie i czekamy na kolejne spotkanie w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.


Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze