Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Zakładajcie KLUBY PANCERNIKA GUSTAWA!

02-09-2012, kategoria Aktualności - Porady

Zakładajcie KLUBY PANCERNIKA GUSTAWA!    W październiku rusza kolejny etap kampanii społecznej KLUB PANCERNIKA KLIKA W FOTELIKACH. Instytut Transportu Samochodowego zachęca do tworzenia KLUBÓW PANCERNIKA GUSTAWA. Wszystkie grupy zakwalifikowane do programu otrzymają ZESTAWY PANCERNIKA GUSTAWA: autorskie scenariusze zajęć z zakresu wybranych aspektów bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz materiały uzupełniające, m.in. maskotki, legitymacje członkowskie, plakaty, naklejki i ulotki informacyjne.

    KLUBY PANCERNIKA GUSTAWA są nowym elementem dobrze już znanej kampanii społecznej zwracającej uwagę na problem właściwego wyboru i poprawnego montowania fotelików samochodowych oraz bezpiecznego przewożenia w nich dzieci. Propozycja ta skierowana jest do przedszkoli, szkół podstawowych, świetlic, bibliotek, ale również do wszystkich rodziców, którzy zainteresowani są tematyką bezpieczeństwa podczas jazdy.

    KLUBY PANCERNIKA GUSTAWA stanowią nową, bezpośrednią formę komunikacji kampanii KLUB PANCERNIKA KLIKA W FOTELIKACH. Organizatorzy liczą, że dzięki temu przekaz kampanii będzie skuteczniejszy i dotrze do szerszego grona odbiorców.

    Bezpośrednim adresatem programu są dzieci w wieku 4-12 lat. Zajęcia w ramach KLUBU PANCERNIKA GUSTAWA trwać będą od października 2012 do maja 2013 roku. Planowana jest realizacja następujących tematów:

  • Co to jest bezpieczeństwo?

  • Piesi uczestnicy ruchu

  • Rowerzyści

  • Transport szkolny i publiczny - zachowanie na przystanku

  • Foteliki i pasy bezpieczeństwa

  • Bezpieczeństwo w domu i na wakacjach

  • Bezpieczna zabawa.

    KLUB PANCERNIKA GUSTAWA może założyć każda zorganizowana grupa, która zadeklaruje chęć udziału w programie edukacyjnym. Zajęcia mogą być zorganizowane dla całej placówki, wybranej klasy lub chętnych dzieci.

    Sposób działania KLUBU jest prosty. Pełnoletni opiekun, po zakwalifikowaniu się do programu, otrzyma dane do zakodowanej platformy na www.klubpancernika.pl, skąd będzie miał możliwość pobierania scenariuszy spotkań. Na każdy miesiąc trwania programu przeznaczony jest jeden z ośmiu scenariuszy.

    Głównym założeniem organizatorów jest elastyczność zajęć w ramach KLUBU. Można je modyfikować, przystosowywać do potrzeb grupy czy uzupełniać o kolejne zagadnienia. KLUBY PANCERNIKA GUSTAWA przeznaczone są dla dzieci w trzech grupach wiekowych: przedszkolaki, klasy 1-3 oraz 4-6 szkół podstawowych. Do każdego ze scenariuszy dołączone są ćwiczenia i ilustracje.


    Jak zgłosić grupę do KLUBU PANCERNIKA GUSTAWA? Wystarczy do końca września wypełnić formularz zgłoszeniowy on-line na http://klubpancernika.pl/dolacz-do-nas.


    UWAGA!!! Liczba KLUBÓW w roku szkolnym 2012/2013 jest ograniczona do 100. O kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń.


    Akcja objęta jest patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.


    Więcej informacji na temat zasad zakładania i funkcjonowania KLUBU można znaleźć: http://www.klubpancernika.pl/zaproszenie


    Wszelkie pytania związane z kwalifikacją do programu prosimy przesyłać na adres: zgloszenia@klubpancernika.pl

Linki do spotów:
https://vimeo.com/46738764 - piosenka
https://vimeo.com/46738686 - orędzie


Kontakt:
Instytut Transportu Samochodowego
Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
ul. Jagiellońska 80
03-301 Warszawa

Maria Dąbrowska-Loranc,
Justyna Wacowska-Ślęzak
e-mail: cbr@its.waw.pl
tel.: (22) 43 85 176 lub (22) 22 43 85 114

Fabryka Komunikacji Społecznej
ul. Filtrowa 75/22
02-032 Warszawa

Dobrena Okulicz-Kozaryn
e-mail: d.okulicz-kozaryn@marketingspoleczny.pl
tel.: (22) 823 60 93Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze