Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

XIV LATO na ROWERZE z PTTK i WORD Suwałki

11-07-2012, kategoria Aktualności - Porady

XIV LATO na ROWERZE z PTTK i WORD Suwałki    Wystartowaliśmy po raz czternasty w dniu 7 lipca br. o godz. 1000 spod siedziby PTTK w Suwałkach na wieloetapowy rajd rowerowy ,,XIV Lato na rowerze z PTTK 2012”. W okresie od 7 lipca do 25 sierpnia 2012 r. w ramach imprezy będzie można uczestniczyć w siedmiu etapach – trasach rajdowych, które przebiegać będą najatrakcyjniejszymi szlakami turystycznymi Suwałk i Suwalszczyzny.

    Organizatorem imprezy jest PTTK Oddział w Suwałkach, który opracował trasy, zapewnił opiekę i przewodników na nich oraz nagrody w konkursach.

    Współorganizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach, który odpowiada za właściwe przygotowanie sprzętu pod względem bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Dlatego rowery zostały oklejone odblaskami. Udzielono instruktażu zasad poruszania się w kolumnie na drogach publicznych. Wszyscy uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe od WORD Suwałki. Te czynności będą kontynuowane przy kolejnych etapach.

Celem tej imprezy jest:

  • zachęcenie do aktywnego wypoczynku letniego mieszkańców Suwałk i okolic, przyjezdnych turystów w oparciu o formułę jednodniowych rajdów rowerowych

  • propagowanie turystyki rowerowej jako aktywnej formy spędzania czasu wolnego

  • promocja turystyczna Suwałk i szlaków turystycznych Suwalszczyzny

  • krzewienie i nauka dzieci, młodzieży i dorosłych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach rowerami w grupach zorganizowanych

  • upowszechnienie rzetelnej wiedzy krajoznawczej o Suwałkach i Suwalszczyźnie przez organizację konkursów z nagrodami

  • promowanie turystyki rowerowej.

    WORD Suwałki i PTTK Oddział w Suwałkach zachęcają do udziału w kolejnych trasach rajdowych, które odbywają się w następujących terminach:Start godz. 10:00 – przy siedzibie PTTK.

Zgłoszenia przyjmuje PTTK Oddział w Suwałkach, 16-400 Suwałki, ul. Kościuszki 37, tel.: 87 566 59 61.

    Każdy etap kończy się ogniskiem, konkursem podsumowującym turystyczną wiedzę zdobytą na rajdzie i umożliwiającym wymianę poglądów na tematy organizacyjno-turystyczne.

Zapraszamy !!!

"Cudze chwalicie swego nie znacie”.

Fotorelacja z imprezy
Opracował:

Aleksander Czuper
Główny specjalista ds. BRD
aleksander.czuper@word.suwalki.pl
tel.: 87 563 16 60 wewn. 33
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze