Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Finał programu edukacyjnego „Jeżdżę z głową”

03-07-2012, kategoria Aktualności - Porady

Finał programu edukacyjnego „Jeżdżę z głową”    W czerwcu zakończył się ogólnopolski program edukacyjny Fundacji BGŻ „Jeżdżę z głową”. Ponad 160 nauczycieli szkół gimnazjalnych ze 100 miast, z sukcesem zakończyło naukę 4500 uczniów w zakresie podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

    Młodzież gimnazjalna, nauczyciele, pracownicy oddziałów Banku BGŻ oraz przedstawiciele lokalnych władz zajęli się rozpowszechnianiem idei przewodniej programu – wzajemnego szacunku i odpowiedzialności na drogach, wspierając program spontanicznymi inicjatywami lokalnymi w postaci lekcji Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego (BRD) dla przedszkolaków, pikników BRD, rajdów rowerowych, konkursów na najlepsze hasło promujące program czy też zajęcia praktyczne i zawody sprawnościowe oraz wspólne debaty na temat zmniejszania istniejących zagrożeń w miejscowościach. W uznaniu za pomysłowość i zaangażowanie Fundacja BGŻ przekazała stojaki rowerowe dla dziesięciu najbardziej aktywnych szkół i miejscowości.

    Finałem programu był konkurs na plakat promujący wzajemny szacunek oraz bezpieczne zachowanie na drodze kierowców i rowerzystów. Oceniona najwyżej oraz nagrodzona przez Jury praca „Niech zapanuje pokój na drogach” autorstwa uczniów z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 z w Miejskim Zespole Szkół w Ciechanowie stanie się jednocześnie motywem oficjalnego plakatu ogólnopolskiej kampanii społecznej dotyczącej BRD realizowanej w miejscowościach biorących udział w programie.
Pełna lista szkół, które wzięły udział w programie dostępna jest pod tym adresem:
http://www.jezdzezglowa.pl/pl/lista-szkol-zakwalifikowanych-do-pierwszej-edycji-programu-jezdze-z-glowa,46.htmlPolub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze