Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Szkolne Kluby Bezpieczeństwa podsumowują roczne działania

13-06-2012, kategoria Aktualności - Porady

Szkolne Kluby Bezpieczeństwa podsumowują roczne działania


    Od 11 czerwca członkowie ponad 400 Szkolnych Klubów Bezpieczeństwa mogą wziąć udział w konkursie na najbardziej aktywny i efektywny klub w Polsce. Do wygrania są atrakcyjne nagrody – m.in. kamera wideo i sprzęt komputerowy. Akcja jest elementem międzynarodowego programu edukacyjnego dla szkół podstawowych Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”.

    Konkurs na najbardziej aktywny i efektywny Szkolny Klub Bezpieczeństwa jest przeznaczony dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych z całej Polski. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy do 20 czerwca 2012 wysłać sprawozdanie z przeprowadzonych w roku szkolnym 2011/2012 działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym lub/i promocji ekologicznych form transportu w społeczności lokalnej. Sprawozdanie dostępne jest do pobrania na stronie internetowej programu www.bezpieczenstwo.renault.pl/skb. Wypełnione sprawozdanie powinno liczyć maksymalnie 4500 znaków ze spacjami i można do niego dołączyć dokumentację fotograficzną – maksymalnie 4 zdjęcia w formacie jpg, o łącznym maksymalnym rozmiarze 5MB.

    Nadesłane raporty oceni jury złożone z przedstawicieli organizatora konkursu – Renault Polska, które wybierze laureatów 1., 2., i 3. miejsca. Zwycięskie kluby otrzymają atrakcyjne nagrody: kamerę wideo, cyfrowy aparat fotograficzny, skaner do komputera oraz zestawy klubowicza, składające się z legitymacji, naklejek i odznak SKB. Więcej szczegółów i regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej www.bezpieczenstwo.renault.pl/skb.

    Dodatkowo w konkursie zostanie przyznana nagroda specjalna przez samych członków SKB. Każdy klub biorący udział w konkursie, będzie mógł do 25 czerwca 2012 zagłosować na SKB, który jego zdaniem był najaktywniejszy i najbardziej efektywny. Zwycięzcy otrzymają drukarkę do komputera.

    Szkolne Kluby Bezpieczeństwa są jednym z czterech elementów międzynarodowego programu edukacyjnego Renault dla szkół podstawowych „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. Celem projektu jest aktywne działanie dzieci zrzeszonych w ramach klubów na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i promocji ekologicznych form transportu w społeczności lokalnej – w szkole, jak i poza nią. SKB mogą między innymi organizować happeningi, akcje ulotkowe, debaty z przedstawicielami władz oraz monitorować stan bezpieczeństwa w drodze do szkoły. W całej Polsce działa już ponad 400 klubów we wszystkich województwach w kraju, które dodały prawie 4200 relacji ze swoich działań za pośrednictwem serwisu internetowego akcji www.bezpieczenstwo.renault.pl/skb.

    Aby założyć Szkolny Klub Bezpieczeństwa w swojej szkole, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie www.bezpieczenstwo.renault.pl/skb. Każda placówka otrzyma dostęp do specjalnego serwisu internetowego, który pozwala na samodzielne stworzenie profilu swojego klubu, dzielenie się relacjami z działań, pobieranie materiałów edukacyjnych i udział w regularnych, comiesięcznych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.


Szkolne Kluby Bezpieczeństwa w akcji

Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze