Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
w rejonie siedleckim

15-05-2008, kategoria Aktualności

W dniach od 03.04.2008 do 25.04 2008 w rejonie siedleckim przeprowadzono eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Eliminacje odbyły się:

  • dla powiatu siedleckiego - w Szkole Podstawowej Nr 7w Siedlcach
  • dla powiatu łosickiego – w Zespole Szkół w Starej Kornicy
  • dla powiatu sokołowskiego – w Zespole Oświatowym w Sterdyni
  • dla powiatu węgrowskiego – w szkole Podstawowej w Węgrowie
  • dla powiatu Garwolińskiego – w Szkole Podstawowej Nr 5 w Garwolinie
  • dla powiatu mińskiego – w Mińsku Mazowieckim

Cele ogólne Turnieju:

  • Podnoszenie kultury uczestników ruchu drogowego
  • Działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, a szczególnie bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu

Cele szczegółowe:

  • Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
  • Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
  • Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • Popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Turniej na każdym etapie składał się z testu - dla szkół podstawowych jednokrotnego wyboru, a dla gimnazjów wielokrotnego. Po sprawdzianie z wiedzy teoretycznej zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością jazdy rowerem po torze przeszkód i umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W turnieju brały udział trzyosobowe drużyny, które zostały wyłonione w szkolnych eliminacjach. Uczniowie byli dobrze przygotowani teoretycznie. Więcej kłopotu sprawiała dzieciom jazda po torze przeszkód, a szczególnie łezka.

Nowością w bieżącym roku były praktyczne zadania z I pomocy przedmedycznej, które musiał wykonać jeden wylosowany członek drużyny.

W przygotowanie i przeprowadzenie Turniejów w poszczególnych powiatach zaangażowały się Powiatowe Zespoły BRD, w skład których wchodzą przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatury w Siedlcach, policji, władz samorządowych, straży pożarnej oraz dyrektorzy szkół, w których odbywały się eliminacje. Zespoły Powiatowe BRD otrzymywały wsparcie Pana Jacka Kobylińskiego – dyrektora WORD w Siedlcach oraz Pana Jerzego Chmielińskiego pracownika Regionalnego Centrum Edukacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy WORD w Siedlcach.

Zespoły, które zajęły pierwsze trzy miejsca w powiecie otrzymały cenne nagrody ufundowane przez WORD w Siedlcach. Nagrodę otrzymywali uczniowie oraz opiekun przygotowujący drużynę.

Nagrody:

I miejsce - zestaw kina domowego

II miejsce - odtwarzacz MP 4

III miejsce -śpiwór turystyczny

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a opiekunowie podziękowania za przygotowanie uczniów i propagowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wyniki Turnieju

I. Szkoły podstawowe

1. Zestawienie ilościowe

Ogólnopolski Turniej BRD eliminacje powiatowe szkoły podstawowe

PowiatData turniejuIlość szkół biorących udział Ilość opiekunówIlość uczniów
łosicki3.04 2008161648
węgrowski10.04.2008222266
siedlecki 16.04.20083637108
sokołowski21.04.2008222266
garwoliński24.04.2008313193
miński15.04.2008242472
Suma151152453


2. Opis powiat łosicki

Zwycięzcy:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Starej Kornicy opiekun Jacek Flis

II miejsce Szkoła Podstawowa w Huszlewie – opiekun Renata Tomczuk

III miejsce Szkoła Podstawowa w Chotyczach – opiekun Mariusz Celiński


3. Opis powiat węgrowski

Zwycięzcy:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Węgrowie opiekun Barbara Ruta

II miejsce Szkoła Podstawowa w Węgrowie – opiekun Jacek Bałdyga

III miejsce Szkoła Podstawowa w Korytnicy – opiekun Dorota Piotrowska


4. Opis powiat siedlecki

Zwycięzcy:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Zbuczynie opiekun Marzena Chromińska

II miejsce Szkoła Podstawowa w Domanicach Kolonii – opiekun Lidia Lańska

III miejsce Szkoła Podstawowa Nr 11w Siedlcach –opiekun Anna Wyrębiak

Zwycięzskie drużyny w Siedlach

Laureaci Konkursu w Siedlach

Wręczenie nagród w Siedlach

Pierwsza pomoc przedlekarska

Zawody na torze przeszkód

Zawody na torze przeszkód


5. Opis powiat sokołowski

Zwycięzcy:

I miejsce Szkoła Podstawowa Nr 4 w Sokołowi Podlaskim – opiekun

II miejsce Szkoła Podstawowa w Ceranowie – opiekun Bogumiła Steć

III miejsce Szkoła Podstawowa w Sterdyni – opiekun Grażyna Binduła


5. Opis powiat garwoliński

Zwycięzcy:

I miejsce Szkoła Podstawowa Łąkach – opiekun Piotr Przybysz

II miejsce Szkoła Podstawowa Górznie – opiekun Leszek Kozłowski

III miejsce Szkoła Podstawowa w Rudzie Talubskiej – opiekun Ewelina Bochnio Kąkol


6. Opis powiat miński

Zwycięzcy:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Zamieniu – opiekun Krzysztof Mikulski

II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sulejówku – opiekun Anna Mikulska

III miejsce Szkoła Podstawowa w Latowiczu – opiekun Krystyna Wołkowiecka



II. gimnazja

1. Zestawienie ilościowe

Oólnopolski Turniej BRD eliminacje powiatowe gimnazja

PowiatData turniejuIlość szkół biorących udziałIlość opiekunówIlość uczniów
łosicki4.04 20088824
węgrowski11.04.2008121236
siedlecki17.04.2008262778
sokołowski18.04.2008111133
garwoliński25.04.2008232369
miński15.04.2008212163
Suma101102303


2. Opis powiat łosicki

Wszystkie gimnazja zostały dopuszczone do II etapu turnieju.

Zwycięzcy:

I miejsce Gimnazjum w Starej Kornicy - opiekun Halina Bazylczuk

II miejsce Gimnazjum w Olszance – opiekun – Małgorzata Sobiczewska

III miejsce Gimnazjum w Sarnakach – opiekun Jolanta Kołaczkowsk


3. Opis powiat węgrowski

Zwycięzcy:

I miejsce Gimnazjum w Krypach – opiekun – Ewa Pacelt

II miejsce Gimnazjum w Węgrowie – opiekun Piotr Bartnik

III miejsce Gimnazjum Gminy Liw – opiekun - Arkadiusz Roguski


4. Opis powiat siedlecki

Zwycięzcy:

I miejsce Gimnazjum Nr 1 w Siedlcach – opiekun Antoni Wojtowicz

II miejsce Gimnazjum w Skórcu – opiekun Mariusz Poślada

III miejsce Gimnazjum w Zbuczynie – opiekun Jarosław Soszyński


5. Opis powiat sokołowski

Zwycięzcy:

I miejsce Gimnazjum w Ceranowie – opiekun Michał Saczuk

II miejsce Gimnazjum Nr 1 w Sokołowie Podlaskim – opiekun Krzysztof Domański

III miejsce Gimnazjum w Sterdyni – opiekun Agnieszka Sowa


5. Opis powiat garwoliński

Zwycięzcy:

I miejsce Gimnazjum w Górznie – opiekun Jolanta Zamożny

II miejsce Gimnazjum w Starym Pilczynie– opiekun Mirosław Kałaska

III miejsce Gimnazjum w Żelechowie – opiekun Ireneusz Biernacki


6. Opis powiat miński

Zwycięzcy:

I miejsce Gimnazjum w Kałuszynie – opiekun Jerzy Roguski

II miejsce Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim– opiekun Agnieszka Szostak

III miejsce Gimnazjum w Jeruzalu – opiekun Mirosława Malka




OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MOTORYZACYJNY DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Eliminacje rejonowe

ROK 2008

Data turniejuIlość szkół biorących udziałIlość opiekunówIlość uczniów
29.04.2008141542

Trzyosobowe drużyny pisały test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i jazdy motorowerem po wyznaczonej trasie.

Zespoły, które zajęły 3 pierwsze miejsca otrzymały cenne nagrody ufundowane przez WORD w Siedlcach.

Nagrody:

I miejsce - zestaw kina domowego

II miejsce - odtwarzacz MP 4

III miejsce -śpiwór turystyczny


Zwycięzcy:

I miejsce ZS Nr 1 w Żelechowie Liceum Ogólnokształcące im. J. Lelewela – opiekun Piotr Władziński

II miejsce Technikum w ZespoleSzkół Ponagimnazjalnych Nr 3 w Siedlcach – opiekun – Piotr Duk

III miejsce ZSP Nr 2 Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego im. T. Kościuszki w Garwolinie – opiekun Wiesław Kowalski


Rejon siedlecki na eliminacjach wojewódzkich reprezentować będą:

ZS Nr 1 w Żelechowie Liceum Ogólnokształcące im. J. Lelewela – zespół w składzie:
1. Tomasz Nasiłowski
2. Paweł Izdebski
3. Bartosz Walczak
opiekun Piotr Władziński

Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Siedlcach - zespół w składzie:
1. Emil Rudzki
2. Renata Remiszewska
3. Dawid Czarczyński
opiekun Piotr Duk



ELIMINACJE REJONOWE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

SIEDLCE 06.05.2008

W eliminacjach rejonowych startowały zespoły, które zwyciężyły na etapie powiatowym.

Reprezentantami poszczególnych powiatów były:

  • Szkoły podstawowe:

    1. Gimnazjum w Starej Kornicy - powiat łosicki

    2. Gimnazjum Nr 1 w Siedlcach - powiat siedlecki

    3. Gimnazjum w Krypach - powiat węgrowski

    4. Gimnazjum w Ceranowie - powiat sokołowski

    5. Gimnazjum w Górznie - powiat garwoliński

    6. Gimnazjum w Kałuszynie - powiat miński

Po dwa najlepsze zespoły w poszczególnych kategoriach szkół reprezentować będą rejon siedlecki w eliminacjach wojewódzkich:

W kategorii szkół podstawowych (zgodnie z zajętymi miejscami): 1. Szkoła Podstawowa Nr 4 w Sokołowie Podlaskim - drużyna w składzie Michał Kaniuk, Mariusz Pawelec, Łukasz Milik, opiekun Włodzimierz Kucharczyk

2. Szkoła Podstawowa w Starej Kornicy - drużyna w składzie Krzysztof Potiopa, Jacek Mitura, Paweł Jakubiak, opiekun Jacek Flis.

W kategorii gimnazjów:

1. Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Siedlcach - drużyna w składzie Piotr Niciporuk, Krzysztof Zwoliński, Mariusz Wielgórski, opiekun Andrzej Wojtowicz

2. Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Górznie - drużyna w składzie Patryk Ducki, Tomasz Zając, Michał Rybicki, opiekun Jolanta Zamożny.



Opracowała
Halina Kolo

Artykuł z Gazety Lowickiej na temat konkursu



Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze