Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Suwałki na FESTYNIE RODZINNYM w gminie Wieliczki

30-05-2012, kategoria Aktualności - Porady

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Suwałki
na FESTYNIE RODZINNYM w Gminie Wieliczki    Z okazji Dnia Dziecka na stadionie nad jeziorem w Wieliczkach w dniu 27 maja 2012 r. odbyły się obchody DNIA RODZINY. Piknik miał na celu integrację rodzin, zacieśnienie więzi między rodzinami w Wieliczkach, jak też więzi sąsiedzkich międzygminnych.

    Była okazja do zaprezentowania kulturalnego dorobku dzieci i młodzieży z miejscowego przedszkola, szkoły oraz Gminnego Ośrodka Kultury: zespołu ludowego ,,Świętowiacy”. W imieniu licznie przybyłych mieszkańców gminy i radnych Rady Wieliczki imprezę otworzył i przywitał gości Jarosław Kuczyński, wójt gminy Wieliczki: Senatora RP, Marka Konopkę, Janinę Trus, wójta gminy Świętajno, Andrzeja Bezdzieckiego, wójta gminy Kalinowo, Przewodniczącego Rady Gminy Wieliczki, Leszka Sudnika, zastępcę wójta gminy Wieliczki, Tomasza Oseskiego, właścicieli firm uczestniczących ze swoimi stoiskami w imprezie, jak też firmę Elter Networks z Olsztyna, która udzielała informacji na temat przebiegu projektowanej dwutorowej linii energetycznej 400 kV Polska-Litwa, której odcinek będzie przebiegał przez teren gminy Wieliczki.

    Organizatorzy zabezpieczyli uczestnikom darmową grochówkę, bigos i hot-dogi, zaś współorganizatorzy stoiska handlowe, malowanie twarzy, zjeżdżalnie pneumatyczne. Dla rodzin były przygotowane konkursy sportowo-rekreacyjne. Promocję bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym prowadził Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach, który na dwa dni przed i jeden po festynie udostępnił na stadionie miasteczko mobilne, by miejscowa młodzież mogła przygotować się do egzaminu na kartę rowerową i motorowerową, który był przeprowadzony na Festynie Rodzinnym. Po raz pierwszy egzamin na kartę rowerową zdało 26 osób, zaś kartę motorowerową 6 osób. Z miasteczka korzystała młodzież miejscowa, jak też z sąsiednich gmin, sprawdzając swoją wiedzę i umiejętności poruszania się w ruchu drogowym. Były okresy strachu, kiedy imprezę przerywał intensywny, na szczęście krótki deszcz.

    Gwiazdą imprezy była Ola Steckiewicz – uczestniczka telewizyjnego programu "Bitwa na głosy". Na zakończenie odbył się koncert zespołu disco-polo i dance - "Centrum" i "Forte".

    Organizatorzy udowodnili sobie, że jak się chce, to można zorganizować imprezę, która odbiła się echem po sąsiednich gminach, że można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Fotorelacja z imprezy w Wieliczkach.
Opracował:
Aleksander Czuper
Główny specjalista ds. BRD w WORD Suwałki
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze