Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

GORĄCY TYDZIEŃ w WORD Suwałki

25-04-2012, kategoria Aktualności

GORĄCY TYDZIEŃ w WORD Suwałki    Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach czynnie włączył się do organizacji eliminacji powiatowych do Ogólnopolskich Turniejów Wiedzy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym oraz Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, biorąc udział w posiedzeniach Komitetów Organizacyjnych i przeprowadzaniu imprez oraz przeznaczając ponad 7.000 zł na nagrody. Ufundował puchary oraz zabezpieczył dowóz miasteczka mobilnego tam gdzie było zapotrzebowanie.

Finały powiatowe odbyły się:

14.04.2012 r.
W Gminnym Centrum BRD przy Zespole Szkół w Jeleniewie odbył się finał turnieju powiatu Suwalskiego - eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Wzięło udział 6 drużyn ze szkół podstawowych i 7 drużyn z gimnazjów. Wśród szkół podstawowych i gimnazjów wygrały drużyny z Kaletnika. Opiekunem zwycięzców był Andrzej Bigielski.

Ełk – Gospodarzem turnieju powiatu ełckiego dla szkół podstawowych było Gimnazjum nr 3. Zgłosiło się 6 drużyn. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa Bobry, gmina Prostki.

Sejny – Gościnnie przyjęła drużyny powiatu sejneńskiego na imprezę Szkoła Podstawowa im. Henryka Dobrzańskiego ,,Hubala” w Sejnach. Zgłosiło się 5 drużyn ze szkół podstawowych i 4 drużyny z gimnazjów. Wśród szkół podstawowych i gimnazjów zwyciężyły drużyny z Krasnopola, których opiekunem był Robert Jan Razin.

Gołdap – Finał powiatu gołdapskiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych. Gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 3. Zgłosiły się 4 drużyny. Zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gołdapi.

18.04.2012 r.
Ełk – Finał powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla drużyn z gimnazjów. Zgłosiło się 5 drużyn. Wygrała drużyna Gimnazjum nr 3 z Ełku.

Bargłów Kościelny – Eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego do finałów wojewódzkich powiatu augustowskiego odbyły się w Gminnym Centrum BRD przy Zespole Szkół w Bargłowie Kościelnym. Zgłosiło się 5 drużyn ze szkół podstawowych i 5 drużyn z gimnazjów. W grupie szkół podstawowych zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie, a wśród gimnazjów - drużyna Gimnazjum z Białobrzegów.

Gołdap – Turniej BRD. Zgłosiło się 6 drużyn ze szkół podstawowych i 4 drużyny z gimnazjów. Zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 z Gołdapi i drużyna Gimnazjum Dubeninki.

19.04.2012 r.
W finale w mieście Suwałki uczestniczyło 8 drużyn ze szkół podstawowych, 6 drużyn z gimnazjów. Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 11 z oddziałami integracyjnymi. Zwycięzcami zostali: drużyna Szkoły Podstawowej Nr 9 – opiekun Wiesława Bolonis i drużyna Gimnazjum Nr 4 Zespołu Szkół Nr 9 – opiekun Zdzisław Danielewicz.

    Pozytywnie należy ocenić działalność Komitetów Organizacyjnych Turniejów na szczeblu powiatowym pod względem przygotowania turnieju, jak też jego przeprowadzenia. Młodzież serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom za puchary, nagrody, zaś organizatorom za czas poświęcony na przygotowanie i sprawne przeprowadzenie imprez.

    Wszyscy zauważyli, że z roku na rok wzrasta poziom tych imprez pod każdym względem. Cieszy organizatorów wysoki poziom wiedzy teoretycznej z zakresu przepisów ruchu drogowego, wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, jak też technicznej jazdy rowerem i innymi pojazdami. Była odpowiednia oprawa imprezy, rozpoczęcie i zakończenie. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Były podziękowania opiekunom drużyn i drobne upominki. Młodzież w przerwie technicznej otrzymała napoje, kanapki, pączki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się turnieje wśród mediów, które oprócz sprawozdań z imprez, prowadziły rozmowy z uczestnikami – aktorami widowisk. Wszystkim życzymy jak najlepszych miejsc w imprezach wyższego szczebla, dotarcia do finałów Ogólnopolskich, które odbędą się w czerwcu.

Opracował:
Aleksander Czuper
Główny Specjalista ds. BRD
w WORD Suwałki Aleksander CzuperFotorelacja z przebiegu eliminacjiPolub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze