Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju BwRD - Siedlce 2012

16-04-2012, kategoria Aktualności - Porady

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju BwRD - Siedlce 2012    12 i 13 kwietnia br. w Szkole Podstawowej Nr 12 w Siedlcach o zaszczyt reprezentowania powiatu siedleckiego w eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Turnieju BwRD walczyły 33 podstawówki i 23 gimnazja, łącznie 168 uczniów.

    Turniej obejmował: test znajomości zasad ruchu drogowego, jazdę sprawnościową po rowerowym torze przeszkód oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W subregionie siedleckim organizatorami Turnieju są: Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach, Komenda Miejska Policji w Siedlcach, Powiatowy Zespół BRD.

    Turnieje BRD już na stałe wpisały się w harmonogram konkursów poświęconych bezpieczeństwu na drodze. Dzięki takim inicjatywom dzieci nie tylko pogłębiają wiedzę o zasadach ruchu drogowego, ale również mają szanse zdobyć atrakcyjne nagrody.

    Gospodarzem tegorocznej wiosennej edycji turnieju była pierwszy raz Szkoła Podstawowa Nr 12 w Siedlcach, która przygotowywała się do eliminacji i przyjęcia gości od dłuższego czasu, propagowała wśród wszystkich swoich uczniów przepisy ruchu drogowego, zorganizowała konkursy: album „Historia roweru” oraz plastyczny na temat „Rower moich marzeń”. Najlepsze prace uczestnicy turnieju mogli podziwiać na specjalnej wystawie. Drużyny ze wszystkich szkół oraz ich opiekunowie zostali powitani przez panią dyrektor szkoły, Hannę Głuchowską i wizytatora Delegatury KO w Siedlcach, Irenę Bytniewską.

    Cel turnieju to przede wszystkim działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Turniej jest więc znakomitą okazją, żeby popularyzować przepisy oraz zasady bezpiecznego poruszania się rowerzystów po drogach, a także uczyć dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy.

    Już kolejny raz w przeprowadzeniu części praktycznej z zakresu udzielania pierwszej pomocy niezbędni okazali się nauczyciele Zespołu Szkół Medycznych w Siedlcach, którzy w profesjonalny sposób przygotowali zadania i materiały do tej części konkursu oraz oceniali drużyny. W tym roku bardzo wysokim poziomem wiedzy i umiejętności wykazali się gimnazjaliści z Gimnazjum Nr 1 w Siedlcach, którzy doskonale poradzili sobie z zabezpieczeniem miejsca wypadku, wezwaniem pogotowia oraz resuscytacją.

Po zaciętej rywalizacji komisja konkursowa ogłosiła wyniki. Tegorocznymi zwycięzcami są:

Szkoły Podstawowe
I. Szkoła Podstawowa w Zbuczynie.
II. Szkoła Podstawowa w Domanicach Kolonii.
III. Szkoła Podstawowa w Rudzie Wolińskiej.


Gimnazja
I. Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Siedlcach.
II. Gimnazjum w Zbuczynie.
III. Publiczne Gimnazjum w Golicach.


W etapie rejonowym powiat siedlecki będą reprezentować:
- Szkoła Podstawowa w Zbuczynie
- Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Siedlcach.


    Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, zakupione przez WORD Siedlce oraz puchary zakupione przez Prezydenta Miasta Siedlce i siedleckiego Starostę Powiatowego. Specjalne podziękowania i dyplomy powędrowały też do opiekunów, którzy przygotowywali swoich podopiecznych do zmagań turniejowych. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.


Na zdjęciach:

Album wystawa pokonkursowa.


Praca plastyczna.


Chwila prawdy - pokonywanie łezki.


I pomoc.


Pokonywanie slalomu z ograniczeniem.


Wiceprezydent Siedlec, przedstawiciel Starostwa Powiatu Siedleckiego i dyrektor WORD Siedlce podczas wręczania I nagrody.


Zdobywcy II nagrody.


Pamiątkowe zdjęcie z zawodnikami.Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze