Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Kolejny powiatowy etap wiosennego Turnieju BwRD 2012 w regionie siedleckim

02-04-2012, kategoria Aktualności

Kolejny powiatowy etap wiosennego Turnieju BwRD 2012 w regionie siedleckim    W dniach 29 i 30 marca br. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Do zmagań turniejowych w bieżącym roku w powiecie węgrowskim zgłosiło się 20 szkół podstawowych i 11 gimnazjów.

    W przeprowadzenie eliminacji tradycyjnie zaangażowali się wizytatorzy KO Delegatury w Siedlcach, policjanci z KPP w Węgrowie, pracownicy WORD w Siedlcach, nauczyciele szkoły goszczącej zawodników.

    Zawodnicy dobrze poradzili sobie z testem, a na rowerowym torze przeszkód walczyli o każdy punkt. Pokonywanie rowerowych przeszkód budziło ogromne emocje, obserwatorzy dopingowali jeżdżących głośnymi brawami, a szczególnie po pokonaniu łezki (zwanej potocznie chwilą prawdy) i żmijki.

    Jak w każdych zawodach, komisja sędziowska z dobrych drużyn wyłoniła trzy najlepsze. W kategorii szkół podstawowych dużą wiedzę i umiejętności wykazała Szkoła Podstawowa w Sadownem, zajmując I miejsce. Na II miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa w Krypach, a na III Szkoła Podstawowa w Korytnicy.

    W kategorii gimnazjów najlepsze okazało się Gimnazjum z Gwizdał, II miejsce zajęło Gimnazjum Gminy Liw, a III - Gimnazjum w Wierzbnie.

    Trzy najlepsze drużyny, tak jak w pozostałych powiatach, wywalczyły cenne nagrody ufundowane przez WORD w Siedlcach.

    Najlepsze drużyny otrzymały również puchary ufundowane przez Burmistrza Węgrowa i Starostę Węgrowskiego.

    W podsumowaniu powiatowych eliminacji uczestniczyli wicestarosta Ewa Besztak, Jacek Kobyliński - dyrektor WORD Siedlce, Alina Dudek - wizytator KO Delegatury w Siedlcach.

    Podsumowując, powiatowe eliminacje w powiecie węgrowskim dyrektor WORD w Siedlcach, Jacek Kobyliński, podkreślił, że turniej ten to największa impreza edukacyjno-prewencyjna. Dzieci uczą się przepisów, prawidłowej i sprawnej jazdy rowerem i jest nadzieja, że będą stosować się do poznanych przepisów uczestnicząc w ruchu drogowym. Turniej trwa już od 35 lat, ma swoją historię, odbywa się corocznie. Prawie wszystkie szkoły biorą w nim udział, z czego się ogromnie cieszę, bo to jest wielka akcja w szkołach - powiedział Jacek Kobyliński.

    Gratulujemy zawodnikom. Drużynom, które przeszły do II etapu, życzymy powodzenia.


Fotorelacja z przebiegu turnieju

Przed wypełnianiem testów.


Gimnazjalistka na łezce.


Uczniowie podstawówki w punkcie medycznym.


Gimnazjaliści w punkcie medycznym.


Zwycięska drużyna z Gwizdał odbiera nagrodę.


Pamiątkowe zdjęcie z nagrodzonymi.


Tekst i zdjęcia: Halina Kolo
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze