Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Inauguracja wiosennego Turnieju BwRD 2012 w regionie siedleckim

02-04-2012, kategoria Aktualności

Inauguracja wiosennego Turnieju BwRD 2012 w regionie siedleckim    W dniach 26 i 27 marca 2012 roku tradycyjnie powiat łosicki zainaugurował eliminacje powiatowe BwRD w regionie siedleckim. Zawodników gościł Zespół Szkół w Sarnakach. 26 marca rywalizowały szkoły podstawowe, i 27 - gimnazja.

    Do turnieju w powiecie łosickim zgłosiło się 15 szkół podstawowych i 7 gimnazjów. Eliminacje uroczyście rozpoczęli, dyrektor szkoły oraz Wójt Gminy Sarnaki, który wyraził zadowolenie, że może gościć zawodników na terenie swojej gminy, życzył wszystkim jak najlepszych wyników.

    Po uroczystym otwarciu eliminacji drużyny przystąpiły do rywalizacji. Zgodnie z regulaminem uczniowie pisali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, a następnie musieli wykazać się umiejętnością jazdy rowerem po torze przeszkód i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

    W sprawne przeprowadzenie eliminacji zaangażowali się pracownicy starostwa, policji, strażacy, wizytatorzy KO Delegatury w Siedlcach i pracownicy WORD w Siedlcach.

    Na rowerowym torze przeszkód zawodnicy walczyli o każdy punkt, towarzyszył im doping i ogromna radość, gdy bezbłędnie pokonali przeszkodę. Gromkimi brawami nagrodzono zawodnika z Gimnazjum w Sarnakach, który bezbłędnie pokonał wszystkie przeszkody. Trzy najlepsze drużyny wywalczyły cenne nagrody ufundowane przez WORD w Siedlcach.

    Za I miejsce każdy zawodnik otrzymał MP-4, za II - plecak turystyczny i rzutki magnetyczne, a za III - tablicę i piłkę do kosza. Opiekunowie zwycięskich drużyn otrzymali torby turystyczne. Oprócz nagród najlepsze trzy drużyny otrzymały od Starosta Powiatu Łosickiego puchary.

    Najlepsze drużyny reprezentować będą swój powiat w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 8 maja 2012 roku w Siedlcach.

Powiat łosicki reprezentować będą:

  1. Szkoła Podstawowa w Sarnakach - drużyna w składzie: Wioletta Dziewińska, Maciej Guberski, Jagoda Zaliwska.

  2. Gimnazjum w Huszlewie - drużyna w składzie: Klaudia Stańczuk, Grzegorz Leszczuk, Szymon Maksymiuk.

    W podsumowaniu powiatowych eliminacji przedstawiciele samorządów lokalnych i dyrektor WORD podkreślali, że wszyscy uczestnicy turnieju, dzięki przygotowaniom, zyskali wiedzę niezbędną do bezpiecznego poruszania się po drogach oraz wyrażali nadzieję, że zmniejszy to ilość zdarzeń drogowych z udziałem młodzieży.

    Gratulujemy zawodnikom. Drużynom, które przeszły do II etapu, życzymy powodzenia.


Fotorelacja z przebiegu turnieju

Gimnazjaliści rozwiązuja testy.


Zawodnicy szkół podstawowych podczas rozwiązywania testów testu.


Najlepszy zawodnik na torze.


Uczeń szkoły podstawowej na torze przeszkód.


Pamiątkowe zdjęcie uczestników ze szkół podstawowych.


Uczniowie z Sarnak odbierają I nagrodę.


Uroczyste wręczanie nagród.


W punkcie I pomocy przedmedycznej.


Tekst i zdjęcia: Halina KoloPolub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze