Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Program edukacyjny „Jeżdżę z głową” rusza w Polskę

06-03-2012, kategoria Aktualności - Porady

Program edukacyjny „Jeżdżę z głową” rusza w Polskę


    Znamy już listę 100 gimnazjów zakwalifikowanych do udziału w tegorocznej edycji autorskiego programu edukacyjnego Fundacji BGŻ „Jeżdżę z głową”. Już w marcu niemal 5 tys. uczniów z całej Polski rozpocznie zajęcia na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

    Sto szkół z całego kraju znalazło się w prestiżowym gronie placówek przyjętych do programu edukacyjnego Fundacji BGŻ „Jeżdżę z głową”. Wśród nich są gimnazja z obszarów wiejskich i szkoły z małych miejscowości (do 50 tys. mieszkańców). Kryterium wyboru szkół była liczba zainteresowanych udziałem w programie uczniów (minimum 2 klasy). Celem programu „Jeżdżę z głową” jest promocja bezpiecznego zachowania na drodze wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz propagowanie wiedzy na temat zmian w przepisach ruchu drogowego wśród młodych rowerzystów.

    - Gimnazjaliści mają już swoje doświadczenia w jeździe rowerowej, mają własne spostrzeżenia, własną ocenę zachowań innych uczestników ruchu drogowego. – powiedziała Teresa Turkowska, nauczyciel i doradca metodyczny w zakresie wychowania komunikacyjnego m. st. Warszawy. Dlatego są tak ważną grupą odbiorców działań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i to oni właśnie - jako młodzi eksperci ruchu drogowego - będą wpływać na zmianę zachowań również kierowców – dodała

    Przez ostatnie tygodnie 170 nauczycieli uczestniczyło w warsztatach e-learningowych przygotowanych na potrzeby programu. Nauczyciele zapoznali się z serią filmów szkoleniowych przygotowanych przez ekspertów ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, pedagogów, a także partnerów programu – Komendy Głównej Policji i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wśród nich znalazły się m.in. sekcje bezpieczeństwa ruchu drogowego, przeprowadzania i analizy badań społecznych, a także tworzenia kampanii społecznych. W tworzeniu warsztatów dla nauczycieli, oprócz przedstawicieli partnerów programu, udział brali także nauczyciele wychowania komunikacyjnego.

    Pełna lista placówek biorących udział w programie dostępna jest na http://www.jezdzezglowa.pl/pl/lista-szkol-zakwalifikowanych-do-pierwszej-edycji-programu-jezdze-z-glowa,46.html
Więcej informacji na temat programu: www.jezdzezglowa.pl.Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze